Pomáháme dětem s připojením

Koronavirová epidemie bude bohužel život školáků komplikovat i po zbytek školního roku. To také znamená, že je stále bude doprovázet i distanční výuka. Ve Sciu i v našich ScioŠkolách jsme si vědomi, že ne všichni žáci mají zajištěny takové materiální podmínky, jaké by potřebovali. A tato sociální znevýhodnění v poslední době díky dlouhotrvající koronavirové krizi stále sílí.

14. 1. 2021| Marian Golis

Scio, ScioŠkoly a Vodafone pomohou

Jedním z důsledků je pak skutečnost, že stále mnoho žáků zůstává odříznuto od distanční výuky probíhající prostřednictvím online připojení, neboť pro některé rodiny je i několik stokorun měsíčně za internetové připojení nemalou částku z jejich rozpočtu.

Společnost Scio chce proto takové žáky vyhledávat a ve spolupráci se společností Vodafone a ScioŠkolami se postarat o jejich bezplatné internetové připojení až do konce aktuálního školního roku a to zcela bezzávazkově formou předplacené karty.

VÝZVA

Víte o žákovi (1.-9. třídy) a jeho rodičích, kteří by takovou pomoc ocenili (rodiče samoživitelé, žáci bez standardního internetového připojení apod.)? Informujte je a dejte nám vědět. Stačí jen napsat na email internetprovzdelavani@scio.cz.

S rodiči žáků se spojíme, a to i s vědomím školy, kterou žák navštěvuje.

Pomoc je rychlá a jednoduchá - ve 3 krocích

1. napište nám, uveďte jméno, telefonní kontakt, a navštěvovanou základní školu žáka (internetprovzdelavani@scio.cz).
  2. Spojíme se s rodiči žáka a s jeho základní školou.
  3. Žáci naší ScioŠkoly v daném regionu předají vše potřebné k internetovému připojení (k předání dojde na půdě školy, kterou navštěvujete, bude-li to možné), případně pomohou s připojením.

Pomozme i dalším

Víme, že není v našich silách pomoci všem, ale vždycky platilo a platí, že jakákoliv pomoc je lepší než planá slova. V tuto chvíli jsme schopni z našeho rozpočtu na pomoc druhým připojit řádově několik desítek žáků. Možnost internetového připojení by měla být standardem pro každého žáka vyrůstajícího v dnešní době. Chcete-li nás v našem úsilí podpořit, můžete přispět libovolnou částkou na transparentní účet, který jsme k tomuto účelu zřídili: 421841/5500

Každá koruna se počítá. Pro představu za zhruba patnáct set korun dokážeme zajistit online připojení na výuku jednoho žáka na celé pololetí.